UNIDACH MAT  - farba poliwinylowa do malowania powierzchni ocynkowanych matowa

 

UNIDACH MAT jest gruntoemalią rozpuszczalnikową na bazie mieszaniny żywic poliwinylowowej i poliestrowej z dodatkiem pigmentów, wypełniaczy i środków
pomocniczych.

Przeznaczenie:

UNIDACH MAT jest gruntoemalią przeznaczoną do malowania powierzchni ocynkowanych, zwłaszcza do bezpośredniego malowania dachów, rynien, parapetów i innych elementów wykonanych z blach stalowych ocynkowanych, po ich uprzednim przygotowaniu. Może być stosowany do malowania blach stalowych uprzednio zagruntowanych farbą podkładową. Zalecana farba podkładowa -  poliwinylowy grunt antykorozyjny.

 

Zużycie teoretyczne przy grubości 100 μm suchej powłoki - 0,22 dcm³/m² lub 0,28 kg/m²

 

Karta techniczna dostępna jest tutaj.

Atest PZh dostepny jest tutaj.

Kilka porad jak malować dach dostępnych tutaj.

EKOSOLWENT - ekologiczny koncentrat do usuwania brudu i tłuszczu

 

Ekosolwent to wysokowydajnym koncentrat do usuwania na zimno zanieczyszczeń atmosferycznych, jonowych oraz organicznych (np. oleje, smary, bitumy) z powierzchni przed malowaniem.
Może być również stosowany do mycia silników, posadzek itp.

Ekosolwent jest kompozycją niearomatycznego proekologicznego rozpuszczalnika i mieszaniny emulgatorów jonowych i niejonowych.
Ekosolwent jest wysokowydajnym oraz niskoaromatycznym koncentratem, posiadającym zdolności seperacji zanieczyszczeń organicznych od wody.

 

Karta techniczna dostępna jest tutaj.

Atest PZh dostepny jest tutaj.

 

EKOSOLWENT w zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni można używać w postaci nierozcieńczonej lub po uprzednim rozcieńczeniu wodą w stosunku od 1:1 do 1:20.

Przed rozpoczęciem malowania (gruntowania) należy przygotować podłoże poprzez zastosowanie odpowiedniego zmywacza. Malexim posiada w swojej ofercie preparat do czyszczenia dachów - Ekosolwent.