MAKOR-TIX - Gruntoemalia akrylowa na powierzchnie metalowe, w tym ocynk

 

Makor-tix to gruntoemalia akrylowa pełniąca jednocześnie funkcję farby gruntującej o właściwościach przeciwrdzewnych oraz emalii nawierzchniowej (układ 2 w 1). Tworzy trwałe, matowe powłoki o wysokiej sile krycia, bardzo dobrych właściwościach mechanicznych i doskonałej odporności na działanie czynników atmosferycznych. Tiksotropowy charakter gruntoemalii MAKOR-TIX pozwala na jej grubowarstwową aplikację, ułatwia również pracę przy malowaniu powierzchni pionowych.

 

Przeznaczenie: Gruntoemalia MAKOR-TIX przeznaczona jest do bezpośredniego, dekoracyjno-ochronnego malowania powierzchni stalowych, stalowych ocynkowanych (również świeżo ocynkowanych), cynkowych, żeliwnych, aluminiowych, miedzianych oraz stopów metali z niewielkimi ogniskami korozji.

Przy dużych ogniskach korozji wymagane jest zastosowanie podkładu antykorozyjnego.

 

Wydajność teoretyczna przy jednokrotnym malowaniu - 7-9 m2/l.

 

Karta techniczna dostępna jest tutaj.

 

Roof Cleaning Agent (Panssaripesu) - Preparat do czyszczenia dachów

 

Koncentrat z zawartością amoniaku i emulgatorów, przeznaczony do czyszczenia i przygotowania do malowania zewnętrznych powierzchni dachowych z blachy oraz metalowych okładzin. Roof Cleaning Agent jest szczególnie polecany do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni ocynkowanych, przeznaczonych do malowania.

Zastosowanie: Usuwanie brudu, tłuszczu, oleju, środków zabezpieczających i zanieczyszczeń rozpuszczalnych w wodzie z nowych oraz uprzednio malowanych powierzchni ocynkowanych, plastizolu itp.

 

Koncentrat (mieszanie z wodą w stosunku 4:1).

 

Karta techniczna dostępna jest tutaj.

Przed rozpoczęciem malowania (gruntowania) należy przygotować podłoże poprzez zastosowanie odpowiedniego zmywacza. Tikkurila posiada w swojej ofercie preparat do czyszczenia dachów - Panssaripesu.